34_20240606_092023.jpg

Rozhovor s Tomášem Richtrem

Máme tu první po sezonní rozhovor. Jak by zhodnotil letošní sezónu náš kapitán a další otázky, co jsme si na něj připravili si můžeš přečíst níže

Tome, když se ohlídneš zpět, tak jak by jsi zhodnotil letošní sezónu?

Sezóna to byla přelomová, a to hned z několika důvodů. Asi tím nejzásadnějším bylo to, že máme krásnou novou halu přímo ve Slaném. Vlastní zázemí bude dál posouvat florbal ve Slaném a práci s mládeží. Sezonu „A“ týmu bych i přes neúspěch v play-off hodnotil spíše kladně. Jsem moc rád, že si lidé našli cestu na zápasy a v podstatě hned po otevření haly byla pěkná návštěvnost a atmosféra. Za tohle bych chtěl ještě jednou všem moc poděkovat (i paní z bufetu).

Porážka se Slavií v první kole play-off. Co nám podle tebe chybělo v této sérii?

Dalších 5 hráčů v sestavě :). Bohužel play-off se nedá hrát na 10 lidí a chyběla nám fyzička.

V čem vidíš, kde máme sílu a naopak na čem bychom měli zapracovat do další sezóny, popřípadě dalších let?

Máme velmi silné individuální hráče, kteří mají zkušenosti s vrcholovým florbalem. My tohle sílu musíme vhodně doplnit o další hráče nejlépe naše odchovance a stavět tým na odchovancích. Vím, že se to lehce řekne, když třeba ty hráče nemáme aktuálně do divize nicméně to by měla být hlavní filozofie našeho klubu do budoucna. Do další sezony musíme doplnit tým a pořádně trénovat.

Jaký je to pocit být na bedně v základní části, a to jak v kanadském bodování tak i ve střelených brankách?

Jelikož u mé registrační karty na českém florbalu svítí označení „veterán“, tak dobrý. Florbal je týmový sport a to, že se vám podaří vstřelit gól je zásluha dalších x hráčů. Souhra s Petrem Hartmanem a Jirkou Rafajem fungovala tento rok velmi dobře. Je velká škoda, že se Jirka zranil a Petr nemohl chodit častěji.

Víš i o tom, že jsi se umístil na druhém místě v počtu trestných minut? Co nám k tomu povíš? :D

Že už se to nestane :)