Související zápasy

FbC Barracudas Slaný

Jedna výhra a jedna prohra, to nám ukázal první play-off víkend

V minulé sezóně se nám to nepovedlo, tento rok zase slánský florbal přepisuje svoji dosavadní historii, jelikož se nám podařilo dostat do play-off, kde jsme narazili rovnou na jeden známý celek a to florbalovou Slavii Praha.

První kola play-off probíhala o víkendu 24.-25.2. 2024 na domácí půdě a v letošní sezóně jsme již podruhé přivítali tým FBC Slavia Praha. Obě dvě utkání měla podobný nádech. V obou dvou případech se začínalo velice pomalu a opatrně. Ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu a vždy se rozhodovalo až v posledních třetinách.

V prvním zápase bylo po dvou třetinách skóre 1:2. Třetí třetina už byla plná branek, bohužel nebyla v náš prospěch. Co se řeklo v kabině se nedělalo na hřišti a to mělo dopad na výsledek utkání, které skončilo 5:9.

Na druhý zápas jsme se již poučili a plnili to co jsme si řekli. Rozhodovalo se sice až v posledních minutách zápasu, ale nakonec po gólu Jirky Budila, dvě minuty před koncem zápasu, jsme mohli odcházet s úsměvem na rtech a výhrou 4:3. Skóre je tedy srovnané a my vyjíždíme 2. března na půdu sešívaných a to na eden.

Jak viděli zápas jejich očima Venca Linhart a Jirka Budil?

VL: Sobota nám vůbec nesedla. Herně to od nás nebylo ono a podali jsme špatný výkon, který nebyl hodný play-off. V závěru jsme se sice pokusili o drama, ale Slavia si to už dokázala pohlídat. V neděli jsme se více soustředili na detaily ve hře a díky zlepšenému hernímu projevu jsme dokázali vyrovnat sérii. Přes týden se dáme do kupy, potrénujeme a budeme se těšit na pokračování série na půdě soupeře. Závěrem bych ještě rád poděkoval fanouškům, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit.

JB: První zápas byl na obě strany velice vyrovnaný a bylo jasné, že rozhodnou maličkosti. Bohužel zlom zápasu nastal po neukázněnosti. Soupeř se nám několika inkasovanými brankami vzdálil a snaha dorovnat vedla pouze k dalším gólům do naší sítě. Druhý zápas začal v podobném duchu, stejně jako ten první. Hlavní rozdíl byl v dodržování systému a dobře takticky zvládnutém utkání, které se nám na konci podařilo překlopit na naší stranu. Obrovské díky patří fanouškům za úžasnou podporu a možnost s Vámi oslavit vítězný gól.

Co jsme dále mohli sledovat v neděli odpoledne, byly zápasy B-týmu ve kterých jsme se utkali s týmy EMCO Cholerics a S K B.U.H. Praha. V prvním zápase dělalo problém skórovat a proto jsme proti Cholerics prohráli 0:3. Do dalšího zápasu proti B.U.H., kteří jsou aktuálně v čele tabulky, jsme již šli poučeni a odhodláni vyhrát. Využití přesilovek a skvěla hra dozadu nám nakonec pomohla k výhře 5:3. Další zápasy béčka můžeme sledovat na domácí půdě a to 7. dubna.